Svatba je velkolepou událostí nejen pro Vás, ale i pro všechny v okolí. Je proto důležité vypadat tak dobře, jak je to jen možné. Vaše vlasy jsou téměř stejně důležité jako šaty, které máte na sobě. Proto je důležité volit svatební účes tak, aby se k šatům hodil. Nezapomeňte, že budete středem pozornosti. Vznikne velké množství fotografií, a proto musíte vypadat skvěle! Při výběru svatebního účesu dbejte především na tvar vašeho obličeje, texturu vlasů, barvu a styl šatů a v neposlední řadě oblek Vašeho partnera. Výběr svatebního účesu není nijak jednoduchá záležitost a mnohdy nad ním nevěsta stráví i většinu času určeného k přípravám svatby. Proto je třeba s výběrem svatebního účesu neotálet a naopak účes na svatbu vybírat dlouho dopředu. Svatební účes Vám následně udělají v jakémkoliv kadeřnictví podle předlohy, kterou si zvolíte. Při události takového významu, jako je svatba doporučujeme si kadeřnici pozvat přímo domů. Kadeřnice umí vytvořit krásné svatební účesy.

Svatební účesy podle tvaru obličeje

Pokud vybíráte svatební účesy je tvar obličeje je opět zaklínadlem číslo jedna při volbě vhodného svatebního účesu. Předpokládáme, že víte do jaké skupiny se řadíte. Pokud ne, přečtěte si příspěvky v naší nabídce s účesy pro různé typy obličeje a určitě se tam najdete. Tvar obličeje už tedy znáte, proto je důležité dodržovat následující rady. Pro oválný obličej obecně neexistuje omezení střihů účesu. Proto volte jednoduše takový účes, který se hodí k textuře vlasů, šatům a především celkově k Vašemu charisma. Pro obličej kulatý již existují zajímavé rady ve volbě účesu, ověřené praxí. Vyhněte se především rovné ofince sahající do čela a účesům, které shromažďují větší množství vlasů po stranách obličeje. Ke hranatému tvaru obličeje doporučujeme se vyhnout krátkým střihů (ještě více linie obličeje zvýrazní) a účesům s rovnými liniemi jako jsou rovné vlasy, rovně sestřižená ofina či pěšinka uprostřed. Účesům voleným podle tvaru obličeje se podrobně věnují články v pravém části hlavní stránky. (účes pro oválný obličej, účesy pro kulatý obličej, účesy pro hranatý obličej).

Svatební účesy podle stylu šatů

Důležité je, aby Váš účes odpovídal stylu šatů, které budete mít na sobě. Nezapomeňte, že svatební účes je hned po šatech a partnerovi nejdůležitější. Musí Vám prostě sedět. Pokud máte šaty dlouhé a více upnuté doporučujeme nosit vlasy delší a rozpuštěné, působí tak elegantním dojmem. Svatební Účes s nimi ladí a toho přesně chceme dosáhnout. Pokud volíte šaty spíše široké, výborně je doplňuje účes s vlasy vyčesanými směrem nahoru. Dosáhnete tím tak rovnováhy mezi šířkou šatů a účesem. Pokud máte hlubší výstřih, noste lehké vlnky a také doporučujeme svatební účes s vlasy sčesanými směrem dolů. Pokud jsou Vaše šaty ozdobeny blízko svatebního účesu (výstřih, přední část šatů), volte účes načesaný směrem nahoru, aby ozdoby vynikly.

Svatební účesy se závojem

Nejčastějším doplňkem svatebních šatů je svatební závoj či vlečka. Pokud zvolíte jeden z těchto doplňků, nezapomeňte, že to není jen doplněk k šatům, ale musíte mu přizpůsobit y svatební účesy. Tento druh svatebního účesu je malinko odlišný od účesů klasických, nejčastější volbou bývají vlasy vyčesané nahoru nebo drdol. Ve spodní části stránky jsme pro Vás připravily galerii pro tyto svatební účesy. Doufáme, že Vás budou inspirovat.

Svatební účesy s korunkou

Korunka je bezpochyby jedním z nejvýraznějších doplňků pro svatební účesy a svatební šaty. Nevěstu korunuje na královnu svatby a je důležité zvolit správný účes, který bude odpovídat všem aspektům. Vybrat vhodné svatební účesy pro korunku není zdaleka tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Doporučujeme proto konzultaci s profesionálním kadeřníkem. Pro inspiraci jsme pro Vás připravili několik fotek.

Svatební účesy – Textura vlasů

Svatební účesy se neodvíjí jen od tvaru obličeje a stylu šatů, ale také od textury vlasů a délky vlasů. Délka vlasů výběr vhodného obličeje zásadně ovlivňuje, pro Vás připravena rozcestník, který se této problematice podrobně věnuje. Naleznete ho v pravém menu hlavní stránky. (účesy pro dlouhé vlasy, účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy). Co se týká struktury Vašich vlasů, pro ženy s hustými a kudrnatými vlasy doporučujeme vlasy narovnat. Je to příjemná změna, která na svatbě určitě zapůsobí. Pokud máte vlasy spíše rovné a dlouhé, doporučujeme je lehce zvlnit. Takový účes bude mít šmrnc a především bude působit elegantně. Příjemná změna není nikdy na škodu. Účesová móda se mění každým rokem, neznamená to ale, že za každou cenu musíte mít účes, který je “in”. Záleží dost na charakteru akce. Pokud volíte klasickou svatbu, určitě nebudou na škodu drdoly či kadeře. Pokud chcete mít něco extra, určitě se nebojte moderních účesů. Nejdůležitější věcí je, aby jste se cítily dobře a přirozeně a nemuseli si svatební účes neustále upravovat.

Svatební účesy foto

Svatební účesy 1


Svatební účesy 2


Svatební účesy 3

Svatební účesy vám rádi udělají ve kterémkoliv kadeřnictví. Jaký jste si nakonec vybrali svatební účes na vaši svatbu. Jaké jsou podle váš nejhezčí svatební účesy?