Ples je vždy velkou společenskou akcí a každá žena na něm chce vypadat co nejlépe. Nezáleží na tom, jestli jste plesová královna nebo je pro Vás ples spíše vyjímečnou kulturní akcí, vždy je důležité vypadat dobře. K tomu patří i účesy na ples.Největší pozornost je kladena samozřejmě na šaty, ale nezapomeňte, že elegantní účes častokrát šaty předčí. Proto mu věnujte dostatek času. Pokuste se udělat změnu oproti stávajícímu účesu, vyzkoušejte něco nové, okolí to určitě ocení. Pokud nemáte zrovna čas, náladu nebo odvahu do Vašeho stávajícího účesu nějak výrazně zasahovat, nejjednodušší a praxí prověřený společenský účes jsou rozpuštěné zvlněné vlasy. Ty patří mezi nejvíce používané účesy na ples. Je to účes slušivý a především nenáročný na čas. Je preferován také proto, že k vytvoření účesu nepotřebujete odborníka, ale můžete si jej vytvořit sama. Můžete si tedy zkoušet různé účesy na ples. Vlasové doplňky také dokáží zázraky. Ve vhodné kombinaci dodají Vašemu účesu šmrnc. A vylepší vaše účesy na ples.

Vybrat ten správný účes na ples ale není zdaleka tak jednoduchá záležitost, jak by se na první pohled mohlo zdát. Přečtěte si níže uvedené rady na co si dát pozor, čemu se vyhnout a co naopak použít. Svoji roli při výběru účesu hrají zdánlivé maličkosti.

Účesy na ples -- Tvar obličeje

Tvar obličeje je při výběru vhodného účesu na ples nejdůležitější. Pokud máte oválný obličej, volba účesu pro Vás nebude problém. Bude Vám slušet cokoliv, a záleží jen na tom, jakému účesu dáte přednost. V případě že máte obličej spíše kulatý, vyhněte se účesům, které seskupují vetší množství vlasů po stranách obličeje. Ofinka sahající do čela taky není tou správnou volbou. Obličej ještě více zakulatí a tomu se potřebujete vyhnout. Vašim cílem je obličej opticky protáhnout. Neutrální volbou jsou vlasy stažené do culíku. Vyhnete se tak jedním krokem problémy s ofinou i vlasům po stranách obličeje. Pokud chcete mít vlasy dlouhé, tak se pro kulatý typ obličeje doporučují účesy s dlouhými rovnými vlasy po stranách. Vlasy musí k obličeji přiléhat, v žádném případě nejsou dobrou volbou vlasy kudrnaté.

Účesy na ples -- Textura vlasů

Při výběru účesu na ples je textura vlasů velmi důležitým aspektem. Pro ženy s hustými a kudrnatými vlasy doporučujeme vlasy narovnat a vrstvit po pramíncích. Naopak pro ženy pyšnící se rovnými vlasy doporučujeme je malinko zvlnit a dodat tak vlasům objem. Délka vlasů hraje také velkou roli při výběru účesu. Proto je pro Vás připravena rozcestník, který se této problematice podrobně věnuje. Naleznete ho v pravém menu hlavní stránky. (účesy pro dlouhé vlasy, účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy).

Účesy na ples -- Styl šatů

Nezapomeňte, že šaty jdou ruku v ruce s účesem na ples. Jsou také tím prvním, čeho si na Vás ostatní ve společnosti všimnou. Ke dlouhým elegantním šatům s malým výstřihem doporučujeme nosit taktéž dlouhé a rozpuštěné vlasy. Ke kratším a vyzývavějším šatům s větším výstřihem je možné volit účes s vlasy načesanými nahoru. Drdoly jsou také často používaným doplňkem, který se hodí téměř pro jakýkoliv typ vlasů.

Účesy na ples fotogalerie

Účesy na ples 1

Účesy na ples 2