Na úvod je důležité si uvědomit jaké jsou charakteristické rysy hranatého obličeje. Základními rysy jsou úzká brada a vysoké čelo. Velmi častá je také stejná šíře lícních kostí a čela. Naším cílem je tedy opticky zmenšit úhly v obličeji a výrazné linie zjemnit. Pokud se to podaří a vybraný střih Vám sedne, budou to jistě pozitivně hodnotit i lidé v okolí. Obecně se pro hranatý obličej doporučují asymetrické účesy, či pěšinka na straně, která ubere obličeji na hranatosti. Rozhodně se nedoporučuje volit ostré a souměrné linie jako je mikádo, či hustá ofina sahající do čela. Preferujte jemnější střihy. Je to univerzální pravidlo, které funguje na všechny hranaté linie obličeje bez vyjímek. Při volbě nejlepších účesů se řiďte podle výše uvedených pravidel, ale nezapomínejte na svůj vkus. Vyjímka potvrzuje pravidlo. Dále se můžete dočíst více o tom jak vybrat účesy pro hranatý obličej.

Účesy pro hranatý obličej

Připravily jsme pro vás čtyři užitečné rady pro dobré účesy pro hranatý obličej. Účesy pro hranatý obličej není snadné vybrat, tyto rady by vám to mohli ulehčit.

1) Ke hranatému obličeji volte spíše vlnité vlasy. Jemné kudrlinky a vlnky mají nesouměrné linie a proto dodávají obličeji větší jemnost. Jsou proto nejvhodnější volbou účesu pro tento specifický typ obličeje. Pokuste se zjemnit partie kolem čelistí, použijte k tomu výše uvedené typy účesů. Uvidíte, že tyto účesy pro hranatý obličej vám budou seďět lépe.

2) Vyhněte se krátkým účesům. Krátké účesy ještě více zdůrazňují rysy Vašeho obličeje a tomu se potřebujeme vyhnout. Našim cílem je zjemnění rysů. Když vybíráte účesy pro hranatý obličej volte radši delší vlasy než kratší vlasy.

3) Rozhodně se vyhněte jakémukoliv účesu s rovnýmí liniemi. Především účesu, který má rovně zastřiženou ofinku nebo pěšinku uprostřed. Působí opět pro výraznění rysů.

4) Nebojte se trochu experimentovat s barvou vlasů. Jen tak sami nejlépe zjistíte, jaká barva se s k rysům a barvě Vašeho obličeje hodí. Prostě testujte a najďěte ten nej účes pro hranatý obličej.

Účesy pro hranatý obličej fotoGalerie účesů

Připravily jsme pro vás výběr těch nej fotek, z nich můžete vybírat účesy pro hranatý obličej. Najdete i hodně pěkné účesy pro hranatý obličej.