Zvolit vhodné účesy pro kulatý obličej znamená především uvědomit si jeho přednosti. Na výběr už není tolik možností jako u obličejů oválných rysů. Záleží nejen na Vašem stylu ale i na tvaru obličeje. Opět pro Vás máme několik obecných rad jak zvolit nejlepší účesy. Pokud se jich budete držet, neměl by být problém správný střih najít. Slovo kulatý znamená, že poměr výšky a šířky obličeje už není v poměru 2:1 jako u dokonale oválného obličeje. Obličej je širší a našim cílem je tedy ho opticky zúžit. Toho dosáhneme tak, že účesy volíme tak aby neprotáhly obličej do strany. Pojďme se tedy podívat na to jak vybírat účesy pro kulatý obličej.

Účesy pro kulatý obličej rady

Připravily jsme pro vás tři rady pro účesy pro kulatý obličej. Tyto rady vám mohou usnadnit výběr, když vybíráte účesy pro kulatý obličej.

1) Vyhněte se účesům, kde ofina zasahuje přes velkou část čela. Právě dlouhá ofina obličeji přidává na kulatosti a tomu se potřebujeme vyhnout. Volte proto raději kratší nebo nejlépe žádnou ofinku. Takové účesy jsou ideální pro kulatý obličej. Pokud máte chcete mít ofinu delší, noste ji za ušima.

2) Nevhodné jsou také účesy které shromažďují větší množství vlasů po stranách obličeje. Nezapomeňte, že našim cílem je obličej opticky zúžit, ne ho ještě více zakulatit. Proto vybírejte tyt správné účesy pro váš kulatý obličej.

3) Neutrální volbou jsou vlasy stažené do culíku.Vyhnete se tak jedním krokem problémy s ofinou i vlasům po stranách obličeje. Pokud chcete mít vlasy dlouhé, tak se pro kulatý typ obličeje doporučují účesy s dlouhými rovnými vlasy po stranách. Vlasy musí k obličeji přiléhat, v žádném případě nejsou dobrou volbou vlasy kudrnaté. Bohužel účesy pro kulatý obličej neznají kudrnaté vlasy.

Účesy pro kulatý obličej fotoGalerie účesů

Na závěr jsme připravily video ve kterém uvidíte fotogalerii a v ní účesy pro kulatý obličej.