Ženám, které mají obličej oválného tvaru sluší téměř každý účes. není tedy těžské najít účesy pro oválný obličej. Mají výhodu, že tvar jejich obličeje je nijak neomezuje ve volbě účesu. Přesná pravidla pro účesy neexistují, vše záleží na Vašem stylu. Nejhorší co se může stát je, že účes prostě bude slušet méně. Znamená to, že s většinou střihů problémy nebudou. Nalézt však takové účesy, který budou ty “nej” není nikdy jednoduché. Při dodržování níže uvedených instrukcí by pro Vás neměl být problém si nevhodnější účesy zvolit. Při vybírání účesu dbejte na proporce obličeje – šířka obličeje v porovnání s délkou. V případě dokonale oválného obličeje se délka rovná dvojnásobku šířky. Je to ten nejlepší tvar, proporce jsou vyvážené a hledání vhodných účesů je o poznání jednodušší. A pak vám padnou úplně všechny účesy nejen pro oválný obličej.

Účesy pro oválný obličej rady

Připravily jsme pro vás celkem tři rady pro účesy pro oválný obličej. Můžou vám pomoci při výběru účesu pro oválný obličej.

1) Důležité je, aby vlasy do obličeje samotného nějak výrazně nezasahovaly, narušilo by to rovnováhu v proporcích. Znamená to především vyhnout se ofinám, které obličej skrývají. Vaším cílem je přeci obličej zvýraznit, ne skrýt.

2) Pokud máte oválný obličej, nejlepší volbou jak jej zvýraznit je svázání vlasů do culíku. Vyniknou tak přednosti Vašeho obličeje, žádná část nezůstane skryta. Pro oválný obličej je to jednoduchá a také nejčastěji používaná metoda účesu.

3) K oválnému obličeji se obecně hodí všechny účesy. Důležité je dodržovat, aby vlasy obličej neskrývaly. Nebojte se trošku experimentovat, ale zase aby byl účes vhodný i na denní nošení.

Účesy pro oválný obličej Galerie účesů

Na závěr si můžete prohlédnout ve videu účesy pro oválný obličej. A můžete se podívat které účesy pro oválný obličej by se vám nejvíc líbily.